ІХ Всеукраїнська конференція з аналітичної хімії

З 17 по 19 вересня 2013 року в Донецькому національному університеті на кафедрі аналітичної хімії відбувалась IX Всеукраїнська конференція з аналітичної хімії, а також сесія наукової Ради НАН України з проблеми «Аналітична хімія».

Конференція відноситься до серії конференцій з аналітичної хімії, заснованої в 1950-х роках українським хімічним суспільством і відділенням хімії Академії наук України. VII конференція з аналітичної хімії проходила в 2005 році в м. Києві, а VIII в 2008 році в м. Одеса.

У конференції приймали участь гості з України, Росії, Ізраїлю, Грузії, Словаччини.

З пленарними доповідями на конференції виступили Академік РАН Юрій Золотов, відомі вчені в галузі аналітичної хімії Ілля Кусельман (Національна фізична лабораторія Ізраїлю), В’ячеслав Вершинін (Омський державний університет імені Ф.М. Достоєвського, Росія), член-кореспондент НАН України Віктор Георгієвський (ДП «Український науковий фармакопейний центр якості лікарських засобів»), член-кореспондент НАН України Володимир Зайцев (Київський національний університет імені Тараса Шевченка), Валерій Антонович (Фізико-хімічний інститут імені О.В Богатського НАН України) тощо.

В доповідях та дискусіях обговорювались актуальні проблеми сучасної аналітичної хімії:

• сенсори та тест-методи аналізу, моніторинг;
  • тенденції розвитку електрохімічних, спектроскопічних, спектральних, хроматографічних, мас-спектральних, гібридних методів аналізу;
  • сучасний стан та проблеми аналізу природних і техногенних об’єктів, фармацевтичних і харчових продуктів, косметичних засобів і товарів побутової хімії та визначення небезпечних речовин;
  • тенденції розвитку методів розділення та концентрування.